Hlavní menu

Energie v tekutinách

Toto téma asi nebude přijatelné pro každého protože ne každý moderní člověk je ochoten a schopen si připustit, že něco tak běžného jako voda může existovat ve více formách a přenášet různé druhy energií. Pro materiálně nastavené jedince bude tedy toto téma představovat něco mezi konspirací, šarlatánstvím a okultizmem. Nicméně ať si každý rozhodne sám za sebe čemu hodlá věřit, případně si může zde uvedené informace osobně odzkoušet a ne šmahem vyhodnotit takovou informaci na první dobrou jako blbost jak je u mnoha „nejchytřejších a nejkrásnějších“ jedinců v poslední době dobrým zvykem. Rozhodně rozumnější je přijmout, nebo odmítnout zde sdělené, až na základě vlastních zkušeností a pozorování.

Vícekrát jsem se již v různých tématech zmínil o důležitosti krystalické ledové mřížky ve vodě kterou pijeme, což představuje jednu variantu energetické formy vody, ale tím se nyní zabývat nebudeme, toto téma již považuji za probrané. Další podstatnou informací je, že voda se uvnitř těla chová v zásadě jako voda volná, která se v těle dlouho neudrží a musíte ji vypustit, nebo jako voda vázaná, která se naváže do buněk a dovede se v těle udržet a přinášet nám spoustu pozitiv. Volná voda je v zásadě voda kterou pijeme jako tekutinu třeba čistou vodu z kohoutku, což již není zrovna běžné, nebo jako čaje, šťávy a další zdroje vody bez vazby na vlákninu. Právě vazba na vlákninu v živé hmotě třeba zeleniny nebo obilí je to co udrží vodu v našem těle a dovede ji zabudovat do buněk z čehož má při stavbě nebo regeneraci nových tkání tělo mimořádné výhody. Taková voda se vyskytuje ve všech tvrdších zeleninách případně v uvařených obilovinách v ideálním poměru kdy se docílí zhruba stejného poměru obsahu vody vázané jako se vyskytuje v našich buňkách a právě s touto vodou dovede tělo dobře pracovat a nejsnadněji se regeneruje. Příklad takové správně zavodněné stravy je uvařená pohanka a nastrouhaná a na pánvičce citlivě blanšírovaná mrkev – al dente, na talíři od každého zhruba polovina a dochuceno kořením. Takto podávané jídlo a hlavně obsažená vázaná voda dovedou s pošramoceným zdravím člověka opravdu zázraky, což si může každý velice snadno vyzkoušet. Pár podstatných informací k objemu vázané vody v těle je uvedeno i obrázkem hned na začátku tématu Optimální hydratace organizmu zde https://zdravi-az.com/hydratace-organizmu/

Výše uvedené je tedy sice velice podstatné, ovšem ani toto není téma jež bych chtěl nyní rozebírat. Soustředíme se na mnohem méně materiální formy funkcí vody a uvedeme si až zarážející informace co vše voda podle všeho dovede. Mnoho lidí patrně slyšelo úsloví „Kapka ke kapce i kámen vyhloubí“ a stejně tak špatná voda kapku po kapce zdraví podlomí, případně ta dobrá kapku po kapce nemocné tkáně zase opraví.

Jak lze ale definovat vodu špatnou a dobrou z energetického hlediska. Špatná je nosičem negativní informace a levotočivého charakteru a dobrá je nosičem pozitivní informace a pravotočivého charakteru. Trochu problém je, že se bavíme o tak jemných formách energie, že je schopen je zaznamenat jenom mimořádně vnímavý jedinec, tedy normální člověk nemá velkou šanci charakteristiku vody a obsažených informací rozlišit, což ovšem není důkazem toho, že neexistují a nefungují. Jednou z forem obohacení vody pomocí takových forem energie je například spinování vody, nebo potravin vodu obsahujících, případně dokonce přímo ovlivnění energie vody v buňkách v našem těle.

Spinování vody

Co to vlastně spinování vody je a jak v praxi funguje.

Obrázek na nějž jsem výše odkazoval ukazuje, že lidské tělo obsahuje cca 70 % vody. Molekula vody obsažená v lidském těle má kolem sebe elektron, jehož kruhová dráha je ve 180° polokruhu směrem na jih. Naproti tomu běžně dostupná voda z kohoutku, kterou dnes jako nejlepší zdroj vody pije naprostá většina lidí, prošla chemickou úpravou, většinou i kovovým potrubím a následkem této manipulace s naší pitnou vodou je stav kdy elektrony molekul takové vody se točí směrem k severu, čili obráceně než voda v našich buňkách.

Taková voda má destruktivní – levotočivou energii, tedy z pohledu našeho zdraví jde o špatnou vodu. Nicméně i tato špatná voda je rozhodně mnohem lepší než naprostá většina vody balené v plastu, která mimo této škodlivé energie obsahuje ještě rakovinotvorné chemikálie uvolněné z obalu a mnohdy i mikroplasty. Pokud tedy už musíme z nějakého důvodu pít vodu balenou, tak pokud možno ze skla, což je dnes docela problém, protože se všude od balení do skla upouští.

Každopádně pitím této na molekulární úrovni nesprávně ovlivněné a energeticky levotočivé vody s nízkými vibracemi – bovisy si poškozujeme náš pravidelný sedmiletý cyklus obnovy buněk, tím spouštíme rychlé opotřebování těla a zrychlujeme nástup nemocí. Podstatná stránka věci je právě energetická hodnota vody. Vodárny a hygiena sledují především hmotnou čistotu vody, hlavně se zaměřují na bakterie, mikroorganizmy, chemické znečištění a jiné ne zcela podstatné faktory, ovšem obsažená nehmotná energie je nezajímá. Nutno podotknout, že běžně dostupná voda z kohoutku má mimo destruktivní levotočivé energie nějakých 1200 – 1500 bovisů. Toto číslo asi nikoho neznalého neohromí, ale při uvedení faktu, že správná hodnota je u pitné vody minimálně 6000 bovisů a horské nebo léčivé prameny mají v ideálním případě až kolem 20000 bovisů, pak si již dokážete srovnat, jak velký je to rozdíl.

Hlavní důvod ke spinování vody, nebo dalších složek stravy spočívá v tom, že spinováním tekutin, které následně pijeme otáčíme jejich energii na konstruktivní pravotočivou se současným zvyšováním jejich vibrační a energetické hodnoty. Takto dodáme svému tělu takovou energii kterou potřebuje k tomu, aby obnova buněk probíhala správně tak jak má.

Jak tedy správně spinovat vodu.

V zásadě se nyní používají dvě varianty spinování tekutin, které se trochu liší ale obě dobře fungují.

1. varianta spinování

2. varianta spinování

1. varianta viz. obrázek vychází z pozice kde na jedné ruce máme rozevřenou dlaň s prsty u sebe. Druhá ruka má natažený ukazováček a ostatní tři prsty a palec vytvoří opřením špičkami o sebe kruhový otvor,  kterým proudí energie. Ruce máme ve vyobrazené pozici tak, aby kruhový otvor směřoval proti dlani druhé ruky. V zásadě je nepodstatné na které ruce máte vytvořený kruhový otvor a která ruka je pouze rozevřená. Skleničku s vodou máme uprostřed mezi rukama v uvedené pozici a necháme proud energie působit 20-30 vteřin. Takto se voda energeticky změní na pravotočivou a její energie se zvedne na zhruba 6000 bovisů.

2. varianta viz. obrázek vychází z pozice rukou rozevřených podobně jako mušle a uvnitř dlaní je umístěna sklenička. Tok energie necháme opět působit 20-30 vteřin, tím se voda energeticky změní na pravotočivou a její energie se zvedne až na 10 000 bovisů.

Tato jednoduchá ozdravná technika zvýší kvalitu vody upraví její chuť, vibrace a zvedne její energii z nějakých 1000 – 1500 bovisů na 6000 – 10000 bovisů tedy ji energeticky dost přiblíží pramenité vodě z horských nebo léčivých pramenů.

Co je vyloženě důležité zmínit je fakt, že takto lze energeticky a vibračně upravit v zásadě jakékoliv potravina obsahující vodu a nemusí se spinovat pouze voda. Stejný proces úpravy energie a vibrací funguje kdekoliv a na cokoliv co obsahuje dostatečně velký podíl vody, tedy logicky lze spinováním ovlivnit i vlastní nebo cizí tělo,  které obsahuje dostatečný podíl vody jak již bylo řečeno. Spinováním lze tedy vylepšit vodu, čaje, vína, piva, džusy, také potraviny s vysokým obsahem vody. Vše spinované bude chutnější a jemnější, ovlivníte tak pozitivně trávení a celkově zdravotní stav, zlepšíte si tok energie v těle a odstraníte případně zmenšíte únavu na kterou si dnes stěžuje většina současné západní populace.

Při spinování lze do vody, nebo jídel vkládat i myšlenky, emoce, modlitby a různá přání třeba léčivé formulace,  jak ostatně bylo dobrým zvykem při stolování našich předků a jak se dále zmíníme důkazy o tom, že voda je schopna takové informace a energie přijmout a předat dále podávají práce některých vědců především zmíním Japonského vědce pana Masaru Emota.

Nemusíte ničemu zde uvedenému věřit, to po vás nikdo nechce, ale klidně si uvedený postup vyzkoušejte na svém pití, jídle, nebo přímo na svém těle, nakonec člověk je vlastně hlavně voda. Ochutnejte a třeba budete překvapeni, jak je spinovaná voda, nebo jídlo dobré a jak ovlivní vaše tělo.

Zde si možná ti materiálně založení řeknou no to je ale blbost a já se ptám, proč se tedy vědci stále dokola zabývají vodou, když je to z materiálního hlediska jenom H2O, prostě mrtvá chemikálie. Co je jim na té vodě divného a co tam vlastně hledají. No patrně právě ty energie a existuje docela zajímavé spektrum prací v nichž právě voda vystavená působení různých vlivů ukazuje co dovede. Nemusí přitom jít o léčivé prameny, to je zase jiná kapitola, ale i tam je vidět neuvěřitelná síla možností této zdánlivě mrtvé chemikálie s názvem H2O.

V zásadě asi nejznámější je práce Japonského vědce Masaru Emota, který fotografoval krystalky vody ovlivněné v průběhu krystalizace nějakou formou energie například hudbou, modlitbou, nebo prostě slovem, ale i jiní vědci třeba Giorgio Piccardi podávají důkazy, že voda reaguje na množství různých podnětů a je otázkou proč, jak a jaké mají tyto reakce vlastně vlivy na její konečnou energetickou kvalitu z pohledu vlivu takto ovlivněné vody na zdraví člověka. Podle závěrů zmíněných vědců lze do vody vložit různé pozitivní i negativní informace a voda pak na ně zareaguje příslušnou změnou, kterou se Masaru Emoto pokusil zachytit pomocí fotografií. Zde je ukázka z jeho práce.

Vodní krystal lurdské fontány, Francie. Fontána sv. Lurd je prý fontánou zázraků. Více než 4 miliony lidí ze všech koutů země jí přijíždějí ročně navštívit.

Vodní krystal z antarktické vody. Stáří této vody se odhaduje na 370 000 let.

Vodní krystal z vody ze Zam Zam v Mekce v Saúdské Arábii. Pro muslimy je to svěcená voda.

Vodní krystal řeky Fuji

Vodní krystal z vody, která byla vystavena slovu Láska a vděčnost. Byla to ta nejkrásnější fotografie vodních krystalů, jakou jsme kdy pořídili.

Vodní krystal Arigatou – Děkuji v japonštině. Podívejte se na tvar pozitivní energie, která vznikla vibrací slova, děkuji. 

Voda funguje podle závěrů těchto vědců jako univerzální energetický a informační nosič a i když mnoho dalších vědců se snaživě pokouší závěry výše uvedených vědců zase zpochybnit ani jedna strana není schopna předložit tvrdé a neprůstřelné důkazy o tom zda voda reaguje a funguje jak informační a energetický nosič, nebo je to mrtvá chemikálie. Vše výše uvedené lze tedy posuzovat z mnoha úhlů pohledu, ale zamysleme se nad Biblí a příběhem, kdy Ježíš vztáhl ruce k nemocnému a řekl „Vstaň a choď“. Dále nad množstvím léčitelů kteří pomocí té samé energie svých rukou dovedou lidem pomoci mnohdy i z neřešitelných zdravotních problémů a zase vyvstává otázka, jak a podle všeho právě na té úrovni ovlivněním jemnohmotných energií o kterých se v tomto tématu bavíme. Prostě člověk má ještě hodně co bádat aby pochopil některé jevy pro jeho chápaní zatím skryté a voda a její energetické možnosti právě k takovým tématům zkoumání určitě patří.

Diskuze na toto téma se nachází